Przeglądanie ulubionych stron internetowych w każdym miejscu i czasie, możliwość przeczytania      e-booka lub obejrzenia filmu w pociągu, szybki i wygodny dostęp do przydatnych aplikacji - to tylko niektóre z zalet posiadania tabletu. Poza tym jest  to idealny pomysł na prezent na każdą okazję!  W ostatnim czasie tablety stały się nam tak potrzebne, jak kiedyś laptopy i telefony komórkowe.

Wiesz już, że tablet jest Ci niezbędny – teraz czas dokonać zakupu odpowiedniego modelu. Wybór wcale jednak nie jest prosty - w gąszczu technicznych parametrów łatwo jest się zagubić. 

Manta MID801 czy OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)

Wynik

Zwycięzca:
OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)

Ocena ogólna

Za: 1 powód

Manta MID801

Ocena ogólna

Za: 2 powody

OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)
OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)

Cechy

Manta
Manta MID801
czy
OVERMAX
OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)
SPECYFIKACJA
Pamięć RAM
1GB
Pamięć RAM
1GB
Dysk twardy
32GB HDD
Dysk twardy
16GB HDD
PODSTAWOWE INFORMACJE
Producent
Manta Multimedia Sp. z o.o.
Producent
Overmax
OPROGRAMOWANIE
System operacyjny
Android
System operacyjny
Android
pozostałe
Kolor
Czarny
Kolor
Czarny

Przewagi

2 powody dla OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)

OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)
FIZYCZNE
Waga 0,30kg czy 0,50kg Tablet OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore) waży mniej od tabletu Manta MID801 o 0,2kg.
EKRAN
Przekątna ekranu 10,1 cala czy 8 cali OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore) ma o 2,1 cali większą matrycę niż tablet Manta MID801.

1 powód dla Manta MID801

Manta MID801
EKRAN
Rozdzielczość ekranu 1600x1200 czy 1280x800 Manta MID801 ma lepszą rozdzielczość ekranu niż OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore).

Opinie

100% poleca ten produkt

Manta MID801
 1. Jakość wykonania nie odbiegająca od dwukrotnie droższych tabletów tzw. markowych. Jakość ekranu/obrazu - żyletka. Śmiga naprawdę nieźle. Kiepski mikrofon umieszczony w takim m-cu, że rozmawiając przez Skype jeśli mówimy "do ekranu" żeby rozmówca nas widział, to nas nie słyszy, a jeśli mówimy do mikrofonu żeby być słyszanym, to filmujemy otoczenie obok. Bardzo słaba antena WiFi - działa to do tego stopnia fatalnie, że moim zdanie jest to wada konstrukcyjna - jeśli ktoś chce nabyć ten tablet głównie do pracy w sieci WiFi poza pomieszczeniem z emiterem, to niech poszuka czegoś innego. Za ścianą już ledwie chwyta i co chwilę zrywa, o WiFi w miastach (m-cach publicznych) można w ogóle zapomnieć. Telefon/laptop bez problemu pracuje w sieci WiFi, a Manta MID 801/802 jej nie dostrzega. Testowałem dwa tablety MID802 i jeden MID801 i wszędzie to samo - nie nadaje się do pracy w sieci WiFi poza domem, a dokładniej poza pokojem z emiterem. Nie testowałem z modemem 3G.

  Opinie napisał(a) qliver dnia

 2. dziś kupiłem i dziś się popsuł. Wygląda bardzo ładnie ale zraził mnie skutecznie do siebie.

  Opinie napisał(a) fenix84waw dnia

 3. Dziecko użytkuje go od około miesiąca, jedyną jego wadą jest nieco słaby odbiornik Wi-Fi. Ale generalnie biorąc pod uwagę jakość do ceny jest OK.

  Opinie napisał(a) PP dnia

100% poleca ten produkt

OVERMAX SteelCore 10 + (OV-SteelCore)
 1. Tablet zakupiłem w maju 2013. W lutym padł ekran dotykowy, którego gwarnacja obejmuje zaledwie 6 miesięcy. Naprawa poza gwarancją - 270zł. Oprócz tego słaba współpraca z ze słuchawkami - wyłączanie aplikacji, czasami muzyka gra dalej pomimo wyłączenia aplikacji. Ogólnie fajny na pierwsze pół roku użytkowania, co się stanie później to już kwestia przypadku.

  Opinie napisał(a) pleban dnia

 2. Massssssssakżra tablet był w serwisie 3 razy. Przestał działać ekran i sam się reserował a serwis stwierdził że to usterka mechaniczna !!!! poraszka a NEO24 nie daje gwarancji oddają do serwisu i mają wszystko w d.....

  Opinie napisał(a) marlej dnia

 3. Kupiony głównie dla dziecka za niecałe 400zł. Ekran dobrej jakości, dotyk działa przyzwoicie, wydajność na dobrym poziomie. Problem jednak powstaje po zainstalowaniu ponad 150 aplikacji (gier) - tablet zaczął się zamulać i często restartować. Bywa problem z jego włączeniem spowodowany prawdopodobnie ilością aplikacji. Ogólnie za te pieniądze OK!

  Opinie napisał(a) Artur dnia

comments powered by Disqus

Podobne pojedynki